ÖDÜL TÖRENİ

 

11. Tarla Bitkileri Kongresi kapanış ve ödül töreninde tüm alanlarda Kongremiz Değerlendirme Kurulu üyeleri tarafından belirlenen birer sunulu ve poster bildiriye En İyi Bildiri ödülleri verilmiştir. Ödüle layık görülen araştırmacılara meslek hayatlarında başarılar dileriz.

 

11. Tarla Bitkileri Kongresi Değerlendirme Kurulu

Soldan Sağa: Prof. Dr. Mustafa Tan , Prof. Dr. Ahmet Gökkuş, Prof. Dr. İsmet Başer , Prof. Dr. Mevlüt Akçura,  Prof. Dr. A. Esen Çelen, Prof. Dr. Mustafa Önder, Doç. Dr. Yalçın Kaya

 

 

Tahıllar alanında En İyi Sunulu Bildiri Ödülü " Türkiye'de Süneye Karşı Yeni Dayanıklılık Kaynaklarının Belirlenmesi " başlıklı çalışmasıyla Prof. Dr. Muzaffer Tosun'a verilmiş, ödül Doç. Dr. Yalçın Kaya tarafından takdim edilmiştir. 

 

 

Tahıllar alanında En İyi Poster Bildiri Ödülü " Türkiye Batı Geçit Bölgesinde Köy Çeşitlerinin Durumu ve Islah Programlarında Kullanımı " başlıklı çalışmasıyla Dr. Savaş Belen'e verilmiş, ödül Prof. Dr. A. Esen Çelen tarafından takdim edilmiştir. 

 

 

 

Endüstri Bitkileri alanında En İyi Sunulu Bildiri Ödülü " Bazı Uçucu Yağların Patateste Bitki Aktivatörü Olarak Kullanım Olanaklarının Araştırılması " başlıklı çalışmasıyla Arif Şanlı'ya verilmiştir. Araştırmacı törene katılamadığından ödül Prof. Dr. Kemalettin Kara tarafından vekaleten takdim edilmiştir.

 

 

 

Endüstri Bitkileri alanında En İyi Poster Bildiri Ödülü " Mısır ve Pamuk Bitkisinden Tarla Koşullarında Transpirasyona Dayalı Genotipik Farklılıkların Belirlenmesinde Mikrolizimetre Kullanımı " başlıklı çalışmasıyla Uğur Çakaloğulları'na verilmiş, ödül Prof. Dr. Celalettin Yaşar Çiftçi tarafından takdim edilmiştir.

 

 

Çayır Mera ve Yem Bitkileri alanında En İyi Sunulu Bildiri Ödülü " Macar Fiğ Genotiplerinde Biyolojik Verim Özelliği Bakımından Çevreler Üzerinden Eklemeli Ana Etkiler ve Çarpımsal İnteraksiyonlar Analizi " başlıklı çalışmasıyla Mehmet Salih Sayar'a verilmiş, ödül Prof. Dr. Ali Koç tarafından takdim edilmiştir.

 

 

Çayır Mera ve Yem Bitkileri alanında En İyi Poster Bildiri Ödülü " Erzurum Ekolojisinde Bazı Yem Bezelyesi Genotiplerinin Kışa Töleransı ve Agronomik Özelliklerinin Belirlenmesi " başlıklı çalışmasıyla Sibel Kadıoğlu'na verilmiştir. Araştırmacı törene katılamadığından ödülü Prof. Dr. Mustafa Tan tarafından vekaleten takdim edilmiştir.

 

 

Yemeklik Tane Baklagiller alanında En İyi Sunulu Bildiri Ödülü " Mercimek Germplasmında Herbisit Toleransı için Genetik Çeşitliliğin Belirlenmesi " başlıklı çalışmasıyla Dr. Abdulkadir Aydoğan'a verilmiş, ödül Prof. Dr. Abdulkadir Akçin tarafından takdim edilmiştir.

 

 

Yemeklik Tane Baklagiller alanında En İyi Poster Bildiri Ödülü " Türkiye'nin Farklı Bölgelerinden Toplanan Yerel Bezelye Çeşit ve Hatlarının Verim ve Kalite Açısından Çukurova Bölgesinde Değerlendirilmesi " başlıklı çalışmasıyla Dürdane Mart'a verilmiştir. Araştırmacı törene katılamadığından ödülü Prof. Dr. Mustafa Önder tarafından vekaleten takdim edilmiştir.

 

 

Bitki Biyoteknolojisi alanında En İyi Sunulu Bildiri Ödülü " Danede Çinko ve Demir Konsantrasyonunu Artıran Gpc-B1 Marköre Dayalı Geri Melezleme Yöntemi ile Yazlık Ekmeklik ve Makarnalık Buğday Çeşitlerine Aktarılması " başlıklı çalışmasıyla Prof. Dr. Hakan Özkan'a verilmiştirAraştırmacı törene katılamadığından ödülü Prof. Dr. Orhan Kurt tarafından vekaleten takdim edilmiştir. 

 

 

Bitki Biyoteknolojisi alanında En İyi Poster Bildiri Ödülü " Bazı Ekmeklik Buğday Genotiplerinin Kuraklığa Tolerans Bakımından DNA Markörleriyle Karakterizasyonu " başlıklı çalışmasıyla Yrd. Doç. Dr. Özlem Ateş Sönmezoğlu'na verilmiştirAraştırmacı törene katılamadığından ödülü Prof. Dr. Muzaffer Tosun tarafından vekaleten takdim edilmiştir. 

 

 

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler alanında En İyi Sunulu Bildiri Ödülü " Bazı Oriental Tütünlerin Genel ve Özel Kombinasyon Yeteneklerinin Belirlenmesi " başlıklı çalışmasıyla Yrd. Doç. Dr. Ahmet Kınay'a verilmiş, ödül Prof. Dr. Emine Bayram tarafından takdim edilmiştir. 

 

 

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler alanında En İyi Poster Bildiri Ödülü " Farklı Korm Kesme Yöntemleri ve Dikim Derinliğinin Crocus kotschyanus subsp. kotschyanus Türünün Bazı Özellikleri Üzerine Etkisi " başlıklı çalışmasıyla Prof. Dr. Ercüment Osman Sarıhan'a verilmiştir. Araştırmacı törene katılamadığından ödülü Prof. Dr. Aydın Akkaya tarafından vekaleten takdim edilmiştir. 

 

 
 
 

09 Ekim 2015, Cuma 1689 defa okundu


Copyright © 2014 THDSoft Tüm hakları saklıdır.